ריקודים סלוניים

כל מי שהיה בתנועת נוער יודע שריקודים סלוניים היו אסורים בתכלית האיסור. בני הנוער השתתפו בחוגים לריקודי עם ונהגו לרקוד אותם בכל פעולות סניפי התנועה. כמה שנים לפני קום המדינה כשהעליות הראשונות הגיעו ארצה נהוג היה לבלות בבתי הקפה בהם היו גם ריקודים סלוניים והאורחים יכלו ליהנות ממוסיקה, ריקודים וכוס קפה.

מאיפה הם מגיעים?

הריקודים הסלוניים היו מקובלים בברית המועצות. מרבית הילדים שהגיעו לארץ ידעו לרקוד ריקודים אלה ברמה גבוהה מאוד. עם השנים החלו לצוץ בתי ספר לריקודים סלוניים שבתחילה אוישו על ידי ילדי העולים, כהמשך למסורת שהייתה קיימת בארץ מוצאם. עם השנים יש יותר ילידי הארץ מכל העדות שמשתתפים בחוגים ללימוד הריקודים הללו. בארץ ובחו"ל מתקיימות תחרויות לריקודים סלונים ולא אחת זכתה ישראל במקום הראשון לזוגות וביניהם גם ילדים בגילאים צעירים. עם השנים נפתחו בתי ספר לריקודים סלוניים שמוריה משמשים בני זוג לאנשים ידוענים בתחרויות הריאליטי לריקוד. לכל מורה יש עניין שהפרטנר שלו יזכה במקום ראשון והתחרות היא ברמה גבוהה.

מה קורה עם זה היום?

כיום, עם העלייה הגדולה מברית המועצות, באירועים בהם קהל האורחים מעורב ויש גם אנשים מבוגרים נהוג שהדי. ג'יי ישים מוסיקה מתאימה לריקודים סלוניים וזאת כדי לאפשר גם לפלח זה לרקוד על רחבת הריקודים בנוסף לריקודים המודרניים שאינם נחלתם. ריקודים סלוניים הפכו לחוג של אחר הצהריים כמו חוגים אחרים ויותר ילדים בגילאים צעירים כמו גן חובה והכיתות הראשונות של בית הספר הולכים עם בגדי ריקוד לאחר מבתי הספר. מאז העלייה הגדולה מברית המועצות ישראל מצאה עצמה על מפת הריקודים הסלוניים בעולם. גם בקרב מבוגרים יש הצלחות לא מעטות ולא מעט גביעים הובאו הביתה בעיקר בשלושת המקומות הראשונים.

חוגי ריקודים סלונים אפשר למצוא גם בבתי האבות ובתים מוגנים. כדי להעסיק את האוכלוסייה המתגוררת בבתים אלו מתקיימים חוגים וזוגות רבים של רקדנים ממלאים את הרחבה. גם אוכלוסייה זו נהנית ממבחר תחרויות. ההצלחות של רקדני הריקודים הסלוניים מקדמים אותנו בתחומי התחרויות באירופה מה שמעמיד אותנו על המפה העולמית. במפעלי ספורט אחרים שישראל אינה מצליחה כל כך דווקא בתחום הריקוד יש הצלחות לא מעטות.

ראה גם:  ריקוד חתן כלה 

ריקודים סלוניים - מאמרים

מה תרצו לרקוד ?

053-9419446

התקשרו או הרשמו לשיעור ניסיון חינם !

053-9419446

שלח

שם מלא:

This field is required.

Thank You!

The form has been successfully sent.

טלפון:

This field is required.

דואר אלקטרוני

This field is required.